Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Meble i wyposażenie do pracowni chemicznej

Odpowiednie wyposażenie pracowni chemicznej ma zapewniać bezpieczeństwo, ale również ułatwiać uczniom przyswajanie wiedzy. Bardzo ważny jest także komfort pracy nauczyciela i jego wygoda. Dlatego kluczowe znaczenie ma wybór zarówno mebli, jak i samych akcesoriów. Oczywiście wszystkie one muszą spełniać wytycznej Ministerstwa Edukacji Narodowej i odznaczać się najwyższą jakością, a także trwałością. Zatem konieczne jest stosowanie mocnych materiałów, odpornych na substancje żrące, a także zabezpieczeń chroniących przez wdychaniem substancji niebezpiecznych.

Meble do pracowni chemicznej

Aranżacja sali chemicznej jest bardzo ważna. Otóż obowiązkowym elementem są metalowe szafy laboratoryjne na odczynniki chemiczne. Musi się tam również znaleźć dygestorium chemiczne szkolne, które posiada solidny stelaż, a także odpowiednie wyposażenie samej komory manipulacyjnej, np. w zlew polipropylenowy, który jest w pełni odporny na substancje żrące i dodatkowo posiada odpływ, jak również wyciąg usuwający szkodliwe opary. Meble do pracowni chemicznej powinny posiadać blaty pokryte kwasoodporną glazurą. Ponadto, aby uczniowie mogli uczestniczyć w eksperymentach, warto zastosować moduł środkowy, oczywiście podłączony do instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz fizyczno-chemiczne demonstracyjne stoły laboratoryjne, które dodatkowo posiadają funkcjonale półki, idealne do przechowywania pomocy naukowych.

Wyposażenie do pracowni chemicznej

Bardzo ważne jest również samo wyposażenie sali. Aby ułatwić uczniom proces przyswajania materiału, konieczne są pomoce dydaktyczne do chemii. Kolejnym obowiązkowym elementem są zestawy modeli atomów i wiązań chemicznych, co pozwala na poznanie struktury popularnych pierwiastków. Umożliwia to także tworzenie różnorodnych struktur z zakresu chemii organicznej. Oczywiście, aby móc przeprowadzać doświadczenia, konieczne są  chemikalia do szkolnej pracowni chemicznej, a także zestawy szkła laboratoryjnego. Dostępne są również zestawy odczynników chemicznych do szkoły podstawowej, szkół średnich, liceum. Wszystkie one mają długi termin ważności, który wynosi zazwyczaj od 3 do 5 lat. Warto zdecydować się na pomoce w formie multimediów. Na płytach DVD znajdują się ciekawe filmy, np. o właściwościach białek.

Pracownia chemiczna
  Dygestorium chemiczne KR 1 Dygestorium chemiczne KR 1
Cena:

6 396,00 zł

szt.
zobacz więcej
 Aceton cz.d.a. Aceton cz.d.a.
Cena:

26,44 zł

szt.
zobacz więcej
 Aldehyd benzoesowy techn. Aldehyd benzoesowy techn.
Cena:

22,14 zł

szt.
zobacz więcej
 Aldehyd cynamonowy cz. Aldehyd cynamonowy cz.
Cena:

123,00 zł

szt.
zobacz więcej
 Aldehyd salicylowy techn. Aldehyd salicylowy techn.
Cena:

23,37 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl