Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Zestaw szkła laboratoryjnego i chemicznego do szkoły podstawowej i liceum

Bezpieczne wykonywanie doświadczeń chemicznych jest priorytetem dla każdego nauczyciela. Musi on chronić siebie, ale również uczniów, którzy im się przyglądają. Dlatego do szkoły podstawowej i liceum należy wybrać odpowiedni zestaw szkła laboratoryjnego, dzięki któremu nawet wybuchowe reakcje mogą być bezpieczne. Bardzo istotne znaczenie dla szkół mają również akcesoria, w których przechowywane są substancje chemiczne i szkło. Warto zdecydować się na butelki z polipropylenu lub wzmocnionego polietylenu, które są odporne na działania chemikaliów. Sprawdzą się również szklane, z odpowiednio profilowanym korkiem. Do przenoszenia niezbędne będą z kolei kuwety laboratoryjne.      

Szkło chemiczne i laboratoryjne dla szkół

Nie da się zaprzeczyć, że meble i wyposażenie do pracowni chemicznej gwarantują bezpieczeństwo, a także wygodę. Szkło chemiczne dla szkół pozwala bezpiecznie przechowywać roztwory, a także odczynniki. Do doświadczeń niezbędne będą nie tylko kolby, ale również pipety i probówki. W przypadku bardziej niebezpiecznych reakcji konieczne jest używanie akcesoriów, które zabezpieczone są przed wydostaniem się szkodliwych gazów i cieczy. Zestaw szkła laboratoryjnego to akcesoria borokrzemowe, odporne na żrące substancje, zasady i sole, a także zmiany temperatury. Jak wiadomo, niektóre doświadczenia, które są w programie szkoły podstawowej i liceum, wymagają podgrzewania probówek, dlatego takie właściwości są niezbędne. Przy porównywaniu substancji między sobą i w trakcie zapisywania otrzymanych wyników konieczne jest odłożenie ich w bezpieczne miejsce i tu sprawdzają się statywy.         

Zestawy szkła laboratoryjnego do szkoły podstawowej i liceum

Zarówno do liceum, jak i do szkoły podstawowej niezbędne będzie wyposażenie pracowni w chemiczne szkło laboratoryjne posiadające skalę. Dzięki temu uczniowie mogą dokładnie odmierzać poszczególne substancje stałe i ciecze, tak, by zachować bezpieczeństwo eksperymentu. W przypadku reakcji z użyciem lotnych substancji wybuchowych niezbędne jest zastosowanie biurety do pobierania gazu. Najbardziej niebezpieczne doświadczenia mogą być wykonywane jedynie przez nauczyciela, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Niektóre wymagają także użycia chłodnicy Liebiga. Przy doświadczeniach często wykorzystuje się metodę filtracji i tu niezbędny jest zestaw zawierający kolby z kroćcem. Do precyzyjnego dozowania substancji przyda się także kroplomierz z pipetą. Wszystkie te elementy, niezbędne dla szkół, można znaleźć w asortymencie naszego sklepu do-szkoly.pl.      

Zestawy szkła chemicznego i laboratoryjnego dla szkół
 Biureta prosta kran PTFE 10 Biureta prosta kran PTFE 10
Cena:

73,80 zł

szt.
zobacz więcej
 Biureta prosta kran PTFE 100 Biureta prosta kran PTFE 100
Cena:

123,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl