Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Modele atomów i wiązań chemicznych - zestawy

Odpowiednie wyposażenie w pomoce dydaktyczne jest bardzo ważne dla lepszego zrozumienia chemii organicznej- wszak ten przedmiot uważany jest za najtrudniejszy. Dzięki nim uczniowie łatwiej przyswajają wiedzę, a jednocześnie nie muszą uczyć się na pamięć. Doskonałym wyborem są pomoce dydaktyczne takie jak modele atomów. Dzieci mogą tworzyć proste związki organiczne, ale i nieorganiczne. Oczywiście wszystkie pomoce dydaktyczne z naszej oferty wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki temu są trwałe, ale i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego posłużą przez wiele lat.

Modele atomów - zestaw do nauki chemii organicznej

Należy zwrócić uwagę, aby meble i wyposażenie pracowni chemicznej spełniały wszystkie wytyczne MEN. Ponadto nauczyciele powinni podczas swojej pracy stosować pomoce dydaktyczne do chemii. Bardzo przydatne są oczywiście modele atomów - zestaw do nauki  chemii organicznej. Służą one do konstruowania alifatycznych związków chemicznych. Można z nich wykonywać potrzebne wiązania. Nauka na temat związków chemicznych obecnych w żywności również nie musi być trudna. Tutaj również przydadzą się pomoce i akcesoria dydaktyczne. Ich wykorzystanie pozwoli uczniom zdecydowanie szybciej zrozumieć procesy hydrolizy, jak również syntezy. Ponadto niezwykle ważne jest poznanie budowy DNA i RNA. Dzięki modelom atomów można nauczyć się 5 zasad dotyczących tych kwasów i łączyć adeninę, cytozynę, tyminę, guaninę i uracyl z innymi cząsteczkami. Do modeli dołączona jest instrukcja i karta pracy.

Zestawy modeli wiązań chemicznych

Warto również korzystać z innych pomocy dydaktycznych. Doskonałym wyborem jest zestaw modeli wiązań chemicznych, w tym do konstruowania pierwiastków molekuł, składający się z atomów oraz łączników symbolizujących wiązania. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać trójwymiarową strukturę cząsteczek. Warto zwrócić uwagę na jego praktyczność. Otóż dane rodzaje atomów różnią się od siebie kolorami tak jak i rodzaje łączników, co ułatwia zapamiętywanie. Ponadto wszystkie łączniki mają jednakową długość, w rezultacie bardzo łatwo można składać poszczególne atomy, zatem to świetny wybór podczas ćwiczeń. Zestawy modeli wiązań chemicznych pozwalają także na konstruowanie molekuł. W tym zestawie jądra atomowe są wykonane z tworzywa sztucznego. Posiadają też wypustki, które wystarczy umieścić pod odpowiednim kątem wiązania. To sprawia, że dzieci poprzez zadania praktyczne uczą się zasad chemii organicznej.

 Interaktywny model atomu Bohra Interaktywny model atomu Bohra
Cena:

1 581,00 zł

szt.
zobacz więcej
Model chlorku sodu Model chlorku sodu
Cena:

134,07 zł

szt.
zobacz więcej
Model chlorku sodu Model chlorku sodu
Cena:

151,29 zł

szt.
zobacz więcej
Model fulerenu Model fulerenu
Cena:

161,13 zł

szt.
zobacz więcej
Model fulerenu C60 Model fulerenu C60
Cena:

161,13 zł

szt.
zobacz więcej
Model grafitu Model grafitu
Cena:

147,60 zł

szt.
zobacz więcej
Model grafitu Model grafitu
Cena:

141,45 zł

szt.
zobacz więcej
Model kryształu diament Model kryształu diament
Cena:

110,70 zł

szt.
zobacz więcej
Model kryształu diamentu Model kryształu diamentu
Cena:

126,69 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl