Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Stoły laboratoryjne, fizyko-chemiczne

Wykonywanie doświadczeń na zajęciach z chemii, fizyki, a nawet przyrody jest bardzo istotne. Każda sala przeznaczona do takich lekcji powinna być wyposażona w odpowiedni, wytrzymały i przede wszystkim odporny na substancje chemiczne stół laboratoryjny. W tym przypadku oszczędność nie jest wskazana i dla zachowania BHP konieczny jest wybór modelu wykonanego z materiału odpornego na działanie kwasów, zasad i soli. Taki stół fizyczno-chemiczny powinien być mocny i stabilny, aby sprawdził się w przypadku dynamicznych eksperymentów.    

Stoły chemiczne demonstracyjne

Każdy nauczyciel powinien dzielić lekcje chemii na część teoretyczną i praktyczną. W przypadku tej drugiej warto zademonstrować właściwości chemiczne substancji w praktyce. Do tego celu potrzeba nie tylko kompletu papierków lakmusowych, probówek i kolb, ale również miejsca, gdzie w bezpieczny sposób pokaże się uczniom działanie różnych odczynników czy reakcje pomiędzy nimi. Do sali konieczny jest zatem stół chemiczny demonstracyjny. Z naszej oferty warto wybrać model na metalowym stelażu lub cokole pokrytym terakotą kwasoodporną. Blat może być wykończony ceramiką odporną na substancje żrące. Tutaj niezwykle duże znaczenie ma możliwość przeprowadzenia podłączeń gazowych i elektrycznych. Warto też wybrać stół laboratoryjny czy też fizyczno-chemiczny, który wyposażony jest w butlę na propan butan, zawór, reduktor i wąż gazowy, palnik Bunsena, a także zasilacze laboratoryjne. Dzięki temu nauczyciel nie musi się ograniczać i może wykonywać również bardziej spektakularne doświadczenia.         

Stoły laboratoryjne fizyczno chemiczne

Zarówno na fizyce, jak i na chemii uczniowie powinni brać czynny udział w zajęciach, również praktycznych. Dlatego doposażenie sali w blat kwasoodporny nakładany z wbudowanymi zlewami jest dobrym pomysłem. Jeszcze lepiej, jeśli każdy uczeń ma do dyspozycji stół fizyczno-chemiczny. Takie meble powinny posiadać blaty z płyty mdf pokrytej materiałem kwasoodpornym, ceramiki o takich samych właściwościach, albo HPL, czyli płyty wiórowo-melaminowej impregnowanej żywicą, pod bardzo dużym ciśnieniem. Z kolei stelaże muszą być stabilne, tak by stoły nie były wywrotne. Dlatego wszystkie modele dostępne w naszej ofercie wykonane są ze stali. Stół laboratoryjny czy też chemiczno demonstracyjny może być wyposażony w dodatkowe szuflady, ale również zlew podłączony do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dzięki temu uczniowie mogą uczyć się bezpiecznego wykonywania doświadczeń. W naszej ofercie można znaleźć wszelkie meble i wyposażenie do pracowni chemicznej.           

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl