Odczynniki chemiczne zestaw - do liceum, szkoły podstawowej, szkół średnich

Należy zwrócić uwagę, by meble i wyposażenie do pracowni chemicznej były najwyższej jakości, szczególnie, gdy na lekcjach przeprowadza się doświadczenia. Tutaj niezbędne są odpowiednie odczynniki chemiczne, które posiadają długi termin ważności, zazwyczaj od 3 do 5 lat. Ponadto dzięki taki pomocom naukowym dzieci i młodzież mogą zdecydowanie lepiej zrozumieć ten przedmiot szkolny, który często uważany jest za bardzo trudny. Oczywiście trzeba pamiętać, że substancje używane w czasie zajęć praktycznych muszą być odpowiednio przechowywane.   

Odczynniki chemiczne do szkoły podstawowej, szkół średnich, liceum

Rodzaj doświadczeń czy też eksperymentów należy dobrać w zależności od przerabianego materiału, a także do wieku uczniów. Odczynniki chemiczne do szkoły podstawowej pozwalają na przeprowadzenie doświadczeń z zakresu właściwości substancji stałych, ciekłych, gazowych, a także składu powietrza. Stosuje się więc m.in. azotany, chlorki, tlenki i węglany. Z kolei odczynniki chemiczne do szkół średnich umożliwiają testy z wykorzystaniem reagentów, ale również pozwalają na badanie wpływu ditlenku na rośliny oraz przewodnictwa elektrycznego PbCl2. Warto zauważyć, że w szkołach ponadpodstawowych powinno się wykonywać dużą ilość doświadczeń, także opartych na połączeniu wodorotlenków, np. z kwasem i zasadą. Pozwoli to uczniom lepiej zrozumieć różne działy zarówno z chemii organicznej, jak i nieorganicznej. 

Zestawy odczynników chemicznych

W naszej ofercie dostępne są także odczynniki chemiczne do liceum, również w formie zestawu. Dzięki temu można przeprowadzić eksperymenty z różnych działów. Szczególnie jest to przydatne w klasach o profilu biologiczno-chemicznym. Ponadto uczniowie, którzy mają zamiar zdawać maturę z chemii, mogą jeszcze lepiej się do niej przygotować. Co więcej, warto wiedzieć, że każdy zestaw odczynników chemicznych posiada bardzo dobre oznakowanie, a to pozwala uniknąć błędów. Na każdym opakowaniu znajduje się data produkcji, ale również data ważności, której należy bezwzględnie przestrzegać. Do tego dołączona jest także karta charakterystyki na płycie CD. Wielkość każdego zestawu odczynników chemicznych dobrana jest pod kątem programu nauczania dedykowanego dla danej szkoły. Z pewnością warto doposażyć w nie każdą pracownię chemiczną. Są one niezbędne zarówno do szkoły podstawowej, liceum, jak i szkół średnich jak technikum. 

 Zestaw kwasy organiczne Zestaw kwasy organiczne
Cena: 258,30 zł
szt.
zobacz więcej
 Zestaw pierwiastków Zestaw pierwiastków
Cena: 332,10 zł
szt.
zobacz więcej
 Zestaw wodorotlenków Zestaw wodorotlenków
Cena: 159,05 zł
szt.
zobacz więcej
 Zestaw wskaźników Zestaw wskaźników
Cena: 239,75 zł
szt.
zobacz więcej
Odczynniki chemiczne zestaw Odczynniki chemiczne zestaw
Cena: 1 143,90 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl